Sušené paradajky, San Marzano, O sušených paradajkách, Informácie, Sušené rajčiny

susene rajciny, susene rajciny v oleji, susenie paradajok

sušené paradajky, sušené rajčiny

sušenie paradajok, sušenie rajčín, šalát so sušenými paradajkami

28.5. sme mali krátku reportáž o sušených paradajkách, na Slovenskej televízii. Pozrite sa prosím! Viz slide č. 4.

Sušené paradajky, San Marzano, O sušených paradajkách, Informácie, Sušené rajčiny

O sušených paradajkách

pomodori secchi
Sušené paradajky alebo lahôdka, ktorú si na Slovensku nevyrobíte

Pomodori secchi - sušené paradajky alebo lahôdka, ktorú si na Slovensku nevyrobíte. Prírodné sušenie v stabilných podmienkach aké sú v južnom Taliansku - ostré slnko, slaný morský vzduch a bezprašné bioprostredie nemožno nahradiť žiadnou alternatívnou metódou.

Sušené paradajky sa stávajú čoraz obľúbenejšou súčasťou slovenského jedálneho lístka a práve preto vám ponúkame produkt v najvyššej kvalite ocenený niekoľkými certifikátmi. Sú pestované a sušené v 100% prírodných podmienkach kontrolovaného poľnohospodárstva.

Oblasť, odkiaľ naše paradajky pochádzaju sa nachádza na samom juhu Talianska, v takmer zabudnutom kraji bez priemyselných aglomerácií s tradíciou výroby tejto lahôdky - región Puglia, oblasť Salento, 1500 km vzdušnou čiarou na juh za slnkom a morom.

Vybrané a pre tieto účely špeciálne pestované odrody paradajok sú zbierané tesne pred samotným procesom sušenia. Paradajky sú ručne pozdĺžne rozkrojené, ručne solené hrubou morskou soľou a po dobu niekoľkých dní sa sušia na obrovských sitách na pozemkoch s rozlohou niekoľkých hektárov na ostrom južnom slnku a horúcom morskom vzduchu. Vďaka tejto tradičnej úprave sú sušené paradajky dlhodobo bez problému skladovateľné pri teplote 4-6 st. C až dva roky a naložené v oleji v podstate neobmedzenú dobu.

So sušenými paradajkami sa v poslednej dobe stretávame v supermarketoch a predajniach lahôdok a to ako vo forme polotovaru - len sušené, tak aj naložené v oleji - avšak vo veľmi rôznej kvalite - ako samotného produktu, tak technológií a surovín, s ktorými bola spracovaná. Naša firma Vám ponúka základný produkt, ako pre jeho ďalšiu distribúciu, tak aj pre ich ďalšie spracovanie, či už na nakladanie, do pokrmov, šalátov atď. Vždy v tej najvyššej kvalite a chuti.

Tu sa môžete pozrieť ako sa naše paradajky zbierajú a sušia. Snímky sú autentické z júla 2014 priamo od nášho dodávateľa. Všetko sú v podstate ručné práce alebo skôr drina, ktorá za Vami cestuje skoro 2000 km.

Na snímkach môžete vidieť, že sa používa špeciálna odroda San Marzano, ktorá je pre sušenie najlepšia. San Marzano je Ferrari medzi paradajkami. Medzi oválnymi, paprikovým paradajkami hrá už dlho prím odroda San Marzano.

Má výraznú chuť a jasne červenú farbu. K tomu sa ľahko lúpe, má pevnú dužinu a málo semienok, a tak sa naozaj skvelo hodí na sušenie, prípravu omáčok, k cestovinám, ktoré majú rovnako ako paradajka San Marzano tiež pôvod na juhu talianskeho polostrova.

So sušenými paradajkami sa v poslednej dobe stretávame v supermarketoch a predajniach lahôdok a to ako vo forme polotovaru - len sušené, tak v už naložené v oleji - avšak vo veľmi rôznej kvalite - ako samotného produktu, tak technológií a surovín, s ktorými bola spracovaná. Naša firma Vám ponúka základný produkt, ako pre jeho ďalšiu distribúciu, tak aj na ich ďalšie spracovanie, či už na nakladanie, do pokrmov, šalátov atď. Vždy v tej najvyššej kvalite a chuti.

Ponuka sušených paradajok

100%
ručné
spracovanie
paradajok

TOP
talianské
paradajaky
naj kvality


Objednávky po telefonu
0948 339309

Design a kód (c) 2016 wedipa.com, všechna práva vyhrazena Sušené Paradajky s.r.o.

GDPR